Generální inspekce bezpečnostních sborů(GIBS) ukončila vyšetřování horšovskotýnských policistů, kterým začátkem srpna přímo ze služebny utekl osm let celostátně hledaný Marcel Virág.

„Šetřením nebylo zjištěno spáchání trestného činu ze strany službu konajících příslušníků policie a věc byla předána do pravomoci krajského ředitele Policie České republiky k dalšímu možnému opatření," řekla mluvčí GIBSu Radka Sandorová.

Zda hrozí horšovskotýnským policistům za jejich selhání od vedení Policie ČR nějaký postih, nechce zatím nikdo komentovat.
„Zatím se k tomu nebudeme vyjadřovat," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Pětatřicetiletý Marcel Virág z Mostu, který je hledaný za majetkovou trestnou činnost, se před strážci zákona skrýval od roku 2008, většinou v Anglii.
Horšovskotýnští policisté na něj 'kápli' při běžné kontrole. Virága zadrželi a odvezli do budovy, kde mají zřízenou provizorní služebnu, protože objekt místního obvodního oddělení je v havarijním stavu.

Tam se ale Virág dlouho neohřál. Využil první příležitosti k útěku a ve chvíli, kdy šel z toalety, měl odstrčit službu konajícího policistu a poté z budovy utéci.
Policisté se ho vydali okamžitě stíhat, ale zřejmě měli smolný den. Virága nechytili, ale při honičce v centru města ještě nabourali služební auto.

Virág utekl z budovy, kde horšovskotýnská policie dočasně sídlí a která není vybavena na zajištění pachatelů. Na oknech nejsou mříže a podle našich informací tam není ani zamřížovaná cela.

Po excesu horšovskýtýnských policistů se Marcel Virág dál toulá po světě. Stále je po něm vyhlášeno celostátní pátrání.