Krajský soud (KS) v Plzni zmírnil trest pro iráckého uprchlíka Abdullaha Husseina (22), který ukradl peníze v nočním klubu na Domažlicku. Okresní soud v Domažlicích za to Husseina letos v březnu potrestal osmiměsíčním trestem, který mu podmíněně odložil na zkušební dobu 36 měsíců. Iráčanův obhájce se ale odvolal a KS trest zrušil a vynesl nový verdik, když zkušební dobu zkrátil na polovinu. Deníku to potvrdila mluvčí KS Lucie Jíchová.

Incident se odehrál v lednu 2016, kdy se Hussein vydal spolu se dvěma kamarády, imigranty z azylového domu v německém Viechtachu, do nočního klubu v České Kubici. Poté, co se pobavili, využil Hussein podle obžaloby příležitosti a před odjezdem odcizil z barového pultu dvě peněženku s tržbou v hodnotě bezmála 1600 euro.

Všichni tři se pak vozem taxi vydali zpět do Německa. Jenže obsluha to záhy zjistila a informovala taxikáře. „Když vozidlo již na německém území otáčel, dva pasažéři zůstali sedět a třetí z vozu vyskočil,“ popsal dění očitý svědek. Husseina zadrželi němečtí policisté na území města Furth im Wald, a to i s kasírtaškou, v níž bylo necelých 1500 euro. To se k trestné činnosti nevyjádřil a nic se od něj později nedozvěděli ani čeští policisté. Ti mu sice poslali předvolání v arabštině, ale Hussein na ně nereagoval a navíc krátce po krádeži opustil azylové zařízení a už se jej nepodařilo vypátrat. Později byl sice kontrolován policisty v Bruselu, ale ti se spokojili s tvrzením, že bydlí pět minut od nádraží, a propustili ho. Od té doby je na neznámém místě.