Podle obžaloby bydlela rodina ve třípokojovém bytě ve Staňkově, kde Marie a děti musely nejméně od letošního února do dubna čelit opakovaným nadávkám, výhrůžkám zabití a fyzickému napadání.

Partner Marii nadával, chytal ji za ruce a kopal ji, čímž jí způsoboval podlitiny, zavíral ji v prostorách domu a vyžadoval po ní pohlavní styk, se kterým souhlasila pouze ze strachu. Devítiletému chlapci rovněž nadával , nechával ho klečet na zemi a bil jej i přes hlavu.

Stejně tak měl zacházet i s dalšími dvěma chlapci. Tahal je za vlasy, fackoval a nejmladšího měl také hodit na postel s kovovou konstrukcí.

Bouřlivé soužití vyvrcholilo na konci března. Tehdy družka Marie Č. hodlala vše nahlásit na policii poté, co devítiletého syna nechal její partner klečet s nataženýma rukama a udeřil jej do hlavy tak, až upadl.

V případě, že soud muže uzná vinným, může skončit ve vězení na dva roky až osm let.

Kde ale leží pravda, nebylo při prvním soudním jednání zřejmé. Výpovědi, které obviněný a družka uvedli policii, se diametrálně lišily. Zatímco Marie Č. v prvních výpovědích policii popisovala hrůzy, které musela zažívat, a to i sexuálního rázu, uváděl M. pravý opak.

„Marie si hodně vymýšlela. Hrozně žárlila, protože jsem si psal s kamarádkou. Často jsme se hádali, ale rozhodně jsem ji netýral. Sama se začala bouchat do hlavy o zem a škrábat se pod očima, tak jsem ji chytil za ruce, aby si přestala ubližovat,“ řekl před soudem. Dodal, že Marie má údajně zvláštní nemoc, při které se jí snadno dělají modřiny.

Stejně tak nevztáhl ruku více než musel na své děti, jak uváděl ve výpovědích. Pouze se je snažil vychovávat. „Nějaká výchova být musí, nemůžou si dělat, co chtějí. Dával jsem jim jen zákazy, že nesmí na telefon nebo ven. Nemlátil jsem je, jenom ten nejstarší občas dostal na zadek, protože lhal a měl špatné známky ve škole a tak,“ pokračoval.

Družka v prvních výpovědích nesdílela stejný názor na situaci s obžalovaným přítelem, což se ale ještě před soudním jednáním změnilo.

„Lhala jsem. Bojím se, že by mohl jít do vězení. A nechci, aby děti přišly o otce,“ řekla Marie v pátek u soudu. „K dětem se špatně nechoval a hádky jsem vyvolávala sama svou žárlivostí,“ pokračovala, přestože u policie uvedla dokonce i to, že nesměla chodit na společnou toaletu, ale musela si odskočit doma do lavoru.

Při opakovaných dotazech soudce, proč u výpovědí lhala, řekla: „Chci s ním žít, vést normální život. Poté, co ho propustili z vazby, jsem ho vyhledávala. Chtěla jsem, aby mi dal další šanci,“ uvedla družka. Její páteční výpověď podpořil i její otec: „Stala se chyba. Moje holka to trochu přehnala. Je výbušná a žárlivá.“

Ovšem podle znaleckého posudku je Marie snadno ovlivnitelná, má sklony k submisivitě a závislosti a je možné, že si společný život idealizuje. „Je vysoce nepravděpodobné, že by si celé původní znění výpovědi vymyslela.“ řekla soudu znalkyně.

Případ je zatím odročen na konec září.