Domažlický soud měl včera začít rozplétat případ polských bratranců Adama a Kamila Dygudových, obžalovaných z loupežného přepadení seniora. Toho se měli dopustit vloni  20. července v Klenčí pod Čerchovem.

Jednání se ale nekonalo, protože  jeden z bratranců je omezen na svobodě v Regensburgu, kde kvůli nehodě zůstane tak dlouho, dokud nezaplatí kauci 3 500 euro.

Soud tak hlavní líčení přeložil až na květen.
To velmi špatně nese napadený  osmašedesátiletý muž. Už setkání tváří v tvář útočníkům je pro něj velmi těžké.
„Necítím se moc dobře. Od napadení trpím fobiemi,  musím užívat léky na spaní a stále mne bolí hlava. Bojím se chodit večer ven. Mám už  svůj věk a nikdy by mne nenapadlo, že se mi v Klenčí, kam jezdím za synem, může něco takového stát. Už tyto soudní záležitosti jsou pro mne nepříjemné a bohužel se potáhnou ještě déle,“ řekl přepadený muž.

Seniora přepadli Dygudové před půlnocí. Vyhlédli si ho z auta, pak zastavili a na muže doslova vyskočili. Jeden z bratranců k němu přistoupil zezadu a udeřil ho pěstí. Senior upadl na zem a ztratil vědomí. To ale  zloděje nezastavilo. Bezvládně ležícího muže okradl. Z krku mu strhl zlatý řetízek s přívěskem madony a z kapsy kalhot mu ukradl mobilní telefon. Oba lupiči pak klidně  nasedli do svého auta a z místa ujeli. Policie je dopadla a obvinila po půl roce.

Řetízek s madonkou měl pro oloupeného muže nevyčíslitelnou hodnotu.
„Víte oni se dneska velice  udivují, jakou uvádím cenu. Ve zlatnictví určili cenu této starožitnosti na 40 tisíc korun. Pro mne má ale mnohem vyšší hodnotu. Byl to dárek, rodinný šperk, který jsem měl na památku,“ prozradil senior.

Obžalovaným Davidovi a Kamilovi Dygudovým hrozí za loupežné přepadení až desetileté vězení.