„Prohlídku prodejního místa, která se uskutečnila 24. ledna, nařídil soudce Okresního soudu v Domažlicích. Byla nalezena pirátská CD a DVD," uvedla úvodem krajská mluvčí celníků Jitka Blahutová.

„Část nosičů byla ukryta přímo ve stánku ve speciálně vyrobené zásuvce pod vystaveným zbožím. Zásuvku s nabízenými filmovými a hudebními tituly bylo možné v případě zájmu zákazníka jednoduše vysunout," upřesnila.

Při kontrole odhalili celníci i další úkryt.

„Byl jím sklad za falešnou stěnou stánku, která byla zamaskována stojanem s vystavenými oděvy. V plechových boxech tam skladovali další část nelegálního zboží. Celníci při prohlídce našli 2558 kusů pirátských CD a DVD nosičů a dále 319 kusů padělků textilního zboží. Pokud by se jednalo o originální nosiče a značkové výrobky, přesahovala by jejich cena milion korun," vyčíslila Blahutová.

A jak bude vůči odhaleným prodejcům falzifikátů postupováno? „Z porušování práv k ochranné známce a autorského práva jsou zatím podezřelé dvě osoby. V šetření případu se dále pokračuje," odpověděla mluvčí.