Tři měsíce strávil Petr Mareš z Třebnic ve vazbě a a pět měsíců trnul, zda neskončí ve vězení. To vše prožíval kvůli vymyšlenému obvinění taxikáře Michala Baroně.

Ten tvrdil, že ho vloni 28. srpna po třetí hodině ráno Mareš v taxíku okradl o 2 500 korun a přitom na něj mířil zbraní. Incident původně vůbec nechtěl hlásit. Druhý den si to rozmyslel. U soudu nejdříve odmítl vypovídat. Na kladené otázky pak odpovídal zmateně a šeptem. Ozbrojenou loupež si vymyslel zřejmě proto, aby zakryl, že mu, jako nováčkovi, pasažér utekl bez placení.

Mareš opakovaně tvrdil, že nikoho neoloupil ani neohrožoval zbraní.
„Nechal jsem se tehdy dovést taxíkem do Třebnic. Když jsme dorazili na místo, vystoupil jsem, a šel si domů pro peníze. Vráti jsem se asi po 15 minutách," řekl Mareš.

Po výsleších svědků došel soud k závěru, že Mareš ozbrojenou loupež neprovedl.
„Verze obžaloby, která byla postavena pouze na výpovědi Michala Baroně, byla vyvrácena. Nezakládá se na pravdě, že by mělo dojít k přepadení. Je třeba zdůraznit, že pochybnost má soud v tom, zda obžalovaný hodlal za cestu zaplatit či ne. Zda se Mareš dopustil přestupku proti majetku, posoudí komise pro projednávání přestupků Města Domažlice," odůvodnil rozhodnutí soudu předseda senátu Jan Faschingbauer.

„Jsem rád, že se to vysvětlilo. Ty tři měsíce ve vazbě byly hrozné, Už bych se tam nikdy nechtěl vrátit. Víc mě ale mrzí, jakou ostudu to způsobilo mým rodičům. O práci jsem naštěstí nepřišel," řekl po vynesení verdiktu Mareš.

Rozsudek ještě není pravomocný. Státní zástupkyně si nechala čas na rozmyšlenou, ačkoliv také navrhla, aby byl Mareš ohledně ozbrojené loupeže zproštěn obžaloby.