Šestapadesátiletý podnikatel byl nalezen mrtvý v pátek 12. listopadu 2010 ve večerních hodinách ve svém bazaru v ulici O. Bartoška v Domažlicích.

Policie díky svědkům a městským kamerám přišla zakrátko na možného vraha.

Obvinění z brutálního činu, nad kterým zkušení kriminalisté přivírali oči, si vyslechl 42letý muž. Po nezbytných policejních úkonech skončil ve vazební věznici v Plzni.

„Včera byla podána ke krajskému soudu obžaloba,“ uvedla dnes na dotaz Domažlického deníku státní zástupkyně Václava Brýdová z Krajského státního zastupitelství v Plzni.

„Mohu vám potvrdit, že včerejšího dne nám napadla obžaloba na zadrženého. Případ se předá soudci, který dostane čas na prostudování spisu. Den, kdy bude probíhat hlavní líčení nelze v tuto chvíli určit, odvíjí se od složitosti případu. U každé kauzy je proto doba, která uplyne od předání spisu ze státního zastupitelství do hlavního líčení krajského soudu jinak dlouhá,“ prohlásila mluvčí krajského soudu Alexandra Vaňková.

„Právě jsem hovořila se soudcem, který dostal případ přidělený a mohu konstatovat, že se jím zabývá. Po prostudování spisu bude nařízeno hlavní líčení,“ zakončila mluvčí soudu Vaňková.

Případ budeme nadále sledovat.