Dříve stál na straně zákona a pomáhal chytat zločince. Jenže po letech služby u policie přešel Vít M. (39), který přechodně žije v Sušici, na druhou stranu barikády. A vypadá to, že policisté budou pro změnu chytat jeho. Nedostavil se totiž ke klatovskému soudu, kde mu za tři trestné činy hrozí až dva roky vězení. Navíc nešlo o jeho první konflikt se zákonem.

Okradl ho ve spánku

„Se synem jsme od sobotního večera popíjeli v jednom ze sušických barů, kde nás známí seznámili s jistým Víťou. Docela jsme si padli do oka. Já jsem pak odešel se synem do jiného baru, ale v noci jsem se tam vrátil a s panem M. dál popíjel. Nakonec jsme se dohodli, že půjdeme do mého bytu, který mám pronajatý v Sušici, dáme si tam něco k pití a uvaříme polévku,“ popsal seznámení s bývalým policistou Ladislav Č.

Oba muži popíjeli zhruba do nedělního poledne, poté majitel bytu usnul.

„Vzbudil jsem se v noci z neděle na pondělí. Ze zvyku jsem sáhl po telefonu, ale ze zásuvky koukala jen prázdná nabíječka. Pryč byla i peněženka, ve které jsem měl tři tisíce korun, doklady, platební kartu a kartu CCS. Zmizely i klíče od bytu a klíče od auta a pryč byl i pan M.,“ líčil okradený muž.

Poté, co se vzpamatoval ze šoku, se vydal za synem a společně hledali po Sušici nového známého. „V barech nám řekli, že je to gambler. Nikde nebyl, ale dali nám jeho adresu. Doma jsme ho ale také nenašli, a tak nám nezbylo nic jiného, než vše oznámit policii,“ uvedl Ladislav Č.
Sloužil u policie

Ladislava Č. i další zainteresované pořádně šokovalo, když vyšlo najevo, že muž, který ho podle obžaloby okradl, je bývalý policista. To Deníku potvrdila i pražská policejní mluvčí Eva Miklíková. „Sloužil u Správy hlavního města Prahy. Před třemi lety odešel na vlastní žádost od policie,“ uvedla Miklíková s tím, že bližší podrobnosti nelze poskytnout. Podle dostupných informací sloužil Vít M. u policie zhruba patnáct let. V posledních letech se ale nechoval právě vzorně.

„Bylo s ním problémů víc. Například byl několikrát přistižen při řízení vozidla v opilosti. Poté, co se ale objevil v pátrání, ze Sušice zmizel,“ řekl policejní zdroj.