Domažličtí kriminalisté od počátku letošního roku pátrali po zloději, který měl na svědomí několik případů vloupání a krádeží na Kdyňsku. Přijali více než desítku oznámení o majetkové trestné činnosti.

Jen v lednu neznámý pachatel ve Kdyni u zaparkovaného nákladního vozidla tovární značky Scania navrtal nádrž a odčerpal z ní třicet litrů motorové nafty a dalších 70 litrů vyteklo na zem. Škoda na odcizené naftě a poškozené nádrži byla 42 500 korun. Dále pachatel v obci Hluboká odcizil přívěs značky Agados za 50 tisíc korun.

„U obce Beňovy na Klatovsku odčerpal z nádrže kolového nakladače 50 litrů motorové nafty. V chatové oblasti ve Kdyni se vloupal do kůlny a ukradl elektro nářadí za 6 500 korun. V Prapořišti ukradl přívěsný vozík značky Agados za 15 tisíc korun. Dále se pokusil ve Kdyni ukrást osobní automobil. Rozbil okno a vnikl do vozidla značky Peugeot. Snažil se zlomit zámek řízení, což se mu nepodařilo a vozidlo poškodil. Ukradl alespoň textilní potah z volantu,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Vlčice, která zemřela v Neuschönau.
Němcům uhynula vlčice. Ze Srní náhrada nepřijde

V lokalitě Na Škarmaně v katastrálním území obce Kdyně zmizely komponenty na trampolínu a motorová pila. Dalších 169 litrů nafty ukradl pachatel z nádrže zaparkovaného autojeřábu v obci Kdyně. Škoda byla vyčíslena na 6 168 korun.

V únoru série krádeží pokračovala. Zloděj se vloupal do sklepní kóje bytového domu ve Kdyni a vzal party stan, stolek s židličkami, sedm kilogramů pracího prášku a pánské jízdní kolo. Majitelům způsobil škodu 10 tisíc korun. Z dalšího sklepa ukradl jízdní kolo a ostatní cyklo vybavení za více než 120 tisíc korun.

Z kůlny na pozemku katastrálního území obce Kdyně vzal vzduchovku a repliku křesadlové pistole. V Brnířově odcizil vozidlo Škoda Superb.

Kriminalisté po pachateli usilovně pátrali. Podařilo se jim zjistit, že vše má na svědomí jednatřicetiletý muž ze Kdyně.

„Z dostupných evidencí policisté zjistili, že výše uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl trestním příkazem Okresního soudu v Domažlicích z července 2021 uznán vinným z trestného činu krádež a trestním příkazem stejného soudu v prosinci 2021 odsouzen mimo jiné k souhrnnému trestu odnětí svobody v délce 12 měsíců, jehož výkon mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu čtyř let,“ uvedla Brožová.

Hasiči ze Kdyně se v sobotu 26. března vrhli na důkladné čištění koupaliště.
Podívejte se: Hasiči ve Kdyni čistili koupaliště

Když se v obci Brnířov zmocnil osobního vozu Škoda, nasadil na něj jiné registrační značky a vůz řídil, ačkoliv má soudně uloženo několik platných zákazů řízení všech motorových vozidel.

Aby toho neměl hříšník málo, stihl ještě odjet od dopravní nehody, kterou uvedeným vozem Škoda způsobil v polovině února 2022. V Domažlicích na křižovatce ulic Kunešova a Švabinského nedal přednost v jízdě vozidlu tovární značky Hyundai, které jelo po hlavní silnici a narazil do něj. „Na místě dopravní nehody nezastavil, odjel do ulice Michlova a od vozidla utekl. Řidička vozidla Hyundai utrpěla zranění, škoda na vozidlech byla vyčíslena na 70 tisíc korun,“ popsala mluvčí s tím, že kriminalisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujících trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci, krádež, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Spolu se spisovým materiálem státním zástupci podali i podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak je obviněný stíhán vazebně. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na pět let.