Jednu z nejbrutálnějších vražd posledních let v Plzeňském kraji začne v lednu projednávat Krajský soud v Plzni. Za vraždu devatenáctileté prostitutky hrozí pětačtyřicetiletému Němci až výjimečný trest. Letos v květnu v nočním klubu na Folmavě u Domažlic jí těžce poranil genitálie a poté v bezvědomí popálil ve sprše horkou vodou téměř polovinu jejího těla. Mladá Slovenka po sedmi hodinách zemřela v plzeňské nemocnici.

„Hlavní líčení začíná 12. ledna,“ řekla mluvčí soudu Alexandra Vaňková.


Obžalovaný ženu podle vyšetřovatelů nejprve několikrát udeřil do obličeje a poté jí zasouval značnou silou nejspíše plastovou láhev do pochvy a konečníku. Následně ji odtáhl do sprchového koutu, kde na ni pustil vodu o teplotě přes 80 stupňů. Pod ní ji zanechal nahou v bezvědomí ležet, přestože věděl, že ji tím může usmrtit.


Událost se podle obžaloby stala 7. května mezi 20.15 až 20.40 v penzionu Mamba na hraničním přechodu Folmava. Žena druhý den před 04.00 zemřela v plzeňské nemocnici.

Plzeňští kriminalisté muže stejný den obvinili. Už tehdy uvedli, že mu hrozí kvůli zvláště surovému činu až výjimečný trest. Podle informací policie byl muž v Německu už několikrát soudně trestán a dostal se údajně také do vězení. Také proto na něj soud uvalil hned 9. května vazbu.


Násilník může odejít od soudu na 15 až 20 let do vězení anebo s výjimečným trestem. Tím se rozumí trest odnětí svobody od 20 do 30 let nebo doživotí. (čtk)

Informace získané Deníkem bezprostředně po události najdete ZDE