Do lavice obžalovaných si měl kromě 45letého Pavla Kočovského sednout i jeho komplic Pavel Tauchen. Ten se ale v listopadu zastřelil, když jej dopadla policie poté, co mu jeho žena pomohla k útěku z vězení při návštěvě nemocnice. Za ozbrojenou loupež a porušování domovní svobody hrozí Kočovskému až 12 let vězení. Kočovský hájí sebe i Tauchena se slovy, že vše na ně bylo nahrané. To samé oba tvrdili, když je jihoplzeňský soud zatím nepravomocně poslal do vězení za vyloupení několika trezorů pomocí výbušnin.

Podle obžaloby se měl Kočovský s Tauchenem a ještě jedním neznámým společníkem dostat loni v březnu vypáčeným oknem do rodinného domu podnikatele v Klatovech. S kuklami přes hlavu a s pistolemi v ruce měli po přepadeném požadovat klíče od trezoru. V tom prý byla hotovost, šperky a další věci za více než dva miliony korun.

Do ložnice, kde spal podnikatel s manželkou, přivedli podle spisu i jejich neteř, kterou spoutali a ohrožovali nožem. Když jim přesto podnikatel odmítl klíče vydat, nastříkali mu do obličeje sprej a střelili ho do levé nohy, stálo v obžalobě. Přepadený se s těžkým zraněním dokázal dostat na balkon a zavolat o pomoc. Lupiči následně utekli a vzali dvě peněženky s 1900 dolary, 900 eury a 10 000 korunami.

„Já ani Tauchen nemáme s loupeží nic společného,“ tvrdil Kočovský v soudní síni. Nářadí s jeho DNA, se kterým měli vypáčit okno, podle jeho obhajoby není usvědčující, protože prý neexistuje důkaz, že bylo na místě činu. Kočovský ho prý viděl jen na policejních fotkách. Také se nechal slyšet, že v době, kdy lupiči podnikatele přepadli, pracoval v pražské restauraci. Na dotaz, zda na to má svědky, ale odpověděl, že tam byl jen na ústní dohodu a vedení restaurace se zřejmě bude bát sankcí kvůli zaměstnávání načerno. Mohl by prý však být na kamerových záznamech.

Rozsudek bude vynesen až poté, co nabyde právní moci verdikt k případu otvírání trezorů trhavinou.