Desetileté vězení hrozilo Petru Peteříkovi (23), Janu Nachtigalovi (24) a Zbyňku Urbánkovi (24) za ozbrojená loupežná přepadení obchodů, kurýra zásilkové služby PPL a domažlického autobazaru. Soudní senát nad nimi nakonec vynesl mnohem mírnější tresty.
Nejpřísněji byl potrestán nepsaný šéf party Petr Petržík, který nechyběl ani u jedné akce. Ve vězení s dozorem stráví 33 měsíců a navíc musí nahradit způsobenou škodu, která čítá něco přes osm tisíc korun.

Jan Nachtigal odešel od soudu s pětiletou podmínkou se zvýšeným dohledem a peněžitým trestem ve výši 40 tisíc korun.
Zbyňka Urbánka soud potrestal tříletou podmínkou také se zvýšeným dohledem.

Všichni mladíci si příliš pozdě uvědomili, čeho se dopustili, a svých činů litovali.
„Byl to z mé strany výkyv. Dnes bych jednal jinak," řekl Nachtigal.

„Je mi líto, co jsem udělal. Udělal jsem si ostudu doma i ve škole," kál se Urbánek.

„Mrzí mě to. Chci vést řádný život," sliboval Peteřík.

Motivem jejich loupežných nájezdů bylo prý kamarádství až za hrob a Peteříkovy finanční problémy.
První loupež provedli vloni v dubnu. Vybrali si večerku vietnamských obchodníků v Kvíčovicích. Peteřík z Nachtigalem maskovaní v černých kuklách a gumových rukavicích vešli do obchodu a se zbraněmi namířenými proti prodavači ukradli z pokladny tržbu. Prodavač po nich házel lahve piva, ale přesto o své peníze přišel.

V květnu si domluvili přepadení kurýra zásilkové služby PPL. Okradeného kurýra, na něhož nejdříve mířili pistolemi a pepřovými spreji a donutili ho lehnout si na zem, pak nechali svému osudu, nasedli do jeho auta a odjeli ke svému odstavenému vozu.

V červenci Peteřík a Urbánek přepadli autobazar v Domažlicích. Jan Nachtigal se této akce sice osobně nezúčastnil, ale byl potrestán za to, že záměr svým kamarádům nepřekazil, ačkoliv o něm věděl.

Peteřík si v srpnu vyrazil na sólovou akci do Plzně, kde přepadl a okradl trafikantku.

Povedená trojice má na svědomí i několik krádeží dřeva.

„Rozhodování o trestu nebylo v tomto případě lehké. Skutky, kterých se tito tři mladí muži dopustili, jsou praktiky mafie. Předem si je plánovali. To je věc, která se soudu hrubě nelíbí. Zda jim k tomu, co udělali, dodalo odvahu spolupachatelství nebo alkohol, kterým se posilňovali, se už asi nedozvíme," řekl předseda senátu domažlického soudu Jan Švígler.