"Oznamovatel, kterým byl v tomto případě náhodný 61letý kolemjdoucí, oznámil, že ve Fastrově ulici se nacházejí dvě osoby, které se vzájemně napadají. Na místo okamžitě vyjela dvoučlenná hlídka strážníků městské policie Domažlice, která se nacházela na náměstí Míru a na místě činu byla během minuty po oznámení události. Po příjezu na místo a následném poučení a podání vysvětlení strážníci zjistili, že poškozený podnikatel proti 19letému cizinci ve své provozovně v Poděbradově ulici použil pepřový sprej poté, co mladík pod pohrůžkou násilí za použití kuchyňského nože požadoval vydání finanční hotovosti," popisuje případ velitel Městské policie Domažlice Petr Kubal.

Po zásahu pepřovým sprejem se částečně oslepený pachatel dal na útěk směrem do Fastrovy ulice.

"Poškozený podnikatel jej však dostihl a za pomoci ocelové tyče útočníka odzbrojil. Strážníci na místě události zabránili vzájemnému napadání obou mužů a k zabránění útěku označeného pachatele použili donucovací prostředky a muže na místě za použití pout omezili na osobní svobodě. Po dokončení zákroku a učinění všech nezbytných opatření byla prostřednictvím operačního strážníka neprodleně vyrozuměna Policie ČR, která případ v současné době dále řeší jako podezření ze spáchání trestného činu loupeže," dodal Kubal.

"Bližší podrobnosti včetně informace o případném obvinění z trestného činu zveřejníme ve čtvrtek," uvedla krátce po předání mladíka do rukou policie tisková mluvčí Dagmar Brožová.

Pokud se potvrdí, že šlo o trestný čin loupeže, půjde o druhou ve velmi krátkém období. V sobotu v půl páté ráno zadrželi domažličtí městští policisté dva mladíky, kteří na náměstí Míru udeřili do hlavy 38letého muže s úmyslem oloupit ho o peníze. Policisté oba pacahtele obvinili z trestného činu loupeže spáchané ve spolupachatelství.