„Domažličtí policisté přijali v pátek oznámení o vloupání do osobního vozidla Mercedes, ke kterému došlo týž den v blíže nezjištěné době během dvou hodin dopoledne v Domažlicích. Dosud neznámého zloděje totiž zřejmě přilákala pánská kožená taška ležící na zadním sedadle vozidla. Vypáčil proto okno automobilu a vnikl do vnitřních prostor. Tašku, ve které měl majitel uloženou peněženku s 15 tisíci korunami a dvěma platebními kartami, dioptrické brýle a osobní doklady, zloděj ukradl," popsala podrobnosti policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Z pohledu zloděje bylo vloupání úspěšné, jiný názor má policie a majitel vozu.

„Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na 31 500 korun. Na poškozeném okně vznikla škoda ve výši 35 000 korun," vyčíslila mluvčí.

Policisté provedli ohledání místa činu a zajistili kriminalistic­ké stopy.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Po pachateli intenzivně pátrají. Znovu apelujeme na řidiče, aby si uvědomili, že auto není trezor a nenechávali v něm cenné věci," přidala na závěr stále omílanou, avšak mnohdy opomíjenou poučku policejní mluvčí a preventistka Brožová.