„Soud nemá přesvědčivé důkazy. Tento spor vyhraji na sto procent," s tímto neochvějným přesvědčením odcházel včera od domažlického okresního soudu dvaačtyřicetiletý Jürgen Wolfgang Josef Schütz. Ten měl vloni 27. listopadu na kapotě auta vláčet svoji bývalou obchodní partnerku Simonu Nöth deset kilometrů.

„Vyhrát nemůže a ani nesmí. Je to psychopat, nebezpečný nejen mně, ale i ostatním lidem. Dokazuje to i jeho trestní rejstřík. Mimo jiné byl trestán i pro křivou výpověď, což  dělá i u tohoto soudu. Takový člověk zkrátka nemůže běhat po svobodě," reagovala na výrok obviněného Simona Nöth a dodala, že toto zdlouhavé jednání pro ni začíná být stejně otřesné, jako samotná jízda na kapotě.

„Od začátku se ho bojím. Neprojevil ani špetku lítosti nad tím, co udělal, natož aby se mi omluvil. Místo toho mne neustále špiní, už to dlouho nevydržím," dodala Nöth.

Oba aktéři případu se u soudu sešli už potřetí. Ani včera však soud ortel nad  Schützem, jenž je obviněn z trestného činu těžké ublížení na zdraví, nevyřkl.

Klíčem k rozuzlení případu by mohlo být svědectví posledního svědka. Jde o muže, který policistům oznámil, že vidí auto, jež veze ženu na kapotě. Do včerejšího jednání se ho však policii ani soudu nepodařilo najít. Soudce proto případ odročil na 4. prosince, což bude poslední příležitost k předvedení tohoto svědka. Předpokládá se také, že 4. prosince bude vynesen rozsudek.