„Zatím jsme jí prokázali deset případů na severním Plzeňsku, dva na Tachovsku a v šetření dále pokračujeme,“ řekl Deníku mluvčí severoplzeňských policistů Josef Aubrecht. Podle něho měly všechny případy prakticky stejný scénář.

Dívka páčidlem vypáčila okénko a uvnitř vozu pak brala vše, co jí přišlo pod ruku. „Zaměřovala se především na vozy zaparkované na odlehlých místech, hlavně pak na auta houbařů a výletníků. Dá se říct, že nebylo nic, co by se jí nehodilo. Nezodpovědní majitelé tak přišli nejen o peněženky s finanční hotovostí, ale i o platební karty, doklady nebo autorádia,“ popsal Aubrecht.

Zlodějce zatím kriminalisté prokázali škodu za 130 tisíc korun, což je však suma, která rozhodně nemusí být konečná. O tom, jak aktivní dívka byla, svědčí mimo jiné i fakt, že během jediného dne stihla vyloupit i několik aut.

Policisté proto v této souvislosti znovu apelují na nezodpovědné řidiče, kteří jsou schopni například odstavit u lesa auto a nechat taštičku s doklady položenou na sedadle. „Auto opravdu není trezor a každá viditelná věc, která má alespoň nějakou cenu, je pochopitelně velkým lákadlem pro případného zloděje,“ varuje Aubrecht s tím, že počet vykradených aut se v první čtvrtině prázdnin na severním Plzeňsku zvýšil.