Dvacetiletý muž se tam ve středu v odpoledních hodinách pohádal se svou sestrou. Následně se však rozepře vyhrotila.

„Muž jí vulgárně nadával a vyhrožoval, že ji rozbije hlavu a že ji zabije. Přitom do ruky vzal kuchyňský nůž s dvaceticentimetrovou čepelí a směřoval k poškozené se slovy, že jí píchne, rozbije hlavu a rozseká auto," popsala incident tisková mluvčí domažlických policistů Dagmar Brožová s tím, že dotyčný těmito výhrůžkami současně častoval i manžela poškozené.

Oběma ohroženým lidem se poté podařilo z ubytovny utéci.

Domažličtí policisté v souvislosti s výše popsaným nebezpečným vyhrožováním využili zákonného oprávnění a agresivního bratra na deset dní vykázali ze společného obydlí.

Ve čtvrtek mu sdělili podezření ze spáchání zmíněného trestného činu nebezpečné vyhrožování a kromě toho také z trestného činu krádež.

Mladík totiž ještě o den dříve ukradl v domažlické prodejně dvě řasenky za celkem 246 korun.

Za úterní krádež a středeční incident v Klenčí pod Čerchovem může nyní soud poslat agresora do vězení až na tři roky.

Dvacetiletý muž se totiž nedostal do křížku se zákonem poprvé. V posledních třech letech byl rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích ve spojení s rozsudkem Krajského soudu v Plzni odsouzen za loupež, které se dopustil jako mladistvý, k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na čtrnáct měsíců. Trest si odseděl a na svobodu se vrátil v srpnu loňského roku.