„V sobotu 21. února v 19.30 hodin havaroval v Hlohové se Škodou Fabia 39letý muž z Domažlicka. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjel do protisměru a vlevo mimo komunikaci, kde narazil do oplocení a plynového rozvaděče domu. Provedená dechová zkouška měla výsledek 3,98 a opakovaně pak 3,95 promile alkoholu," informovala mluvčí PČR Dana Ladmanová s tím, že dotyčný způsobil škodu ve výši 35 000 Kč.

O čtvrt hodiny později narazil do stromu mezi Novou Vsí a Brnířovem další alkoholem posilněný řidič.

„Padesátiletý muž z obce na Kdyňsku projížděl levotočivou zatáčku, vjel na pravou krajnici a vpravo mimo komunikaci, kde s vozidlem narazil do stromu. Dechovou zkouškou bylo zjištěno 1,82 a opakovaně 1,71 promile alkoholu. Předběžná výše škody činí u této nehody 36 000 Kč," uvedla mluvčí.

Další výtečník ´dojezdil´ v neděli.

„Šestadvacetiletý mladík jedoucí s Opelem Vectra v šest hodin ráno od Poběžovic na Zámělíč vjel při průjezdu levotočivé zatáčky před železničním přejezdem do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci na kolejiště. Provedená dechová zkouška ukázala 2,09 a opakovaně 2,01 a 1,91 promile alkoholu. Škoda byla odhadnuta na 10 000 Kč," konstatovala mluvčí s tím, že všichni uvedení řidiči se ve zdravotnickém zařízení podrobili lékařským vyšetřením i odběrům krve. Policie tyto nehody šetří jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.