Začátkem února se pustil do odvážného plánu.


Nahlásil krádež nafty, kterou však z jemu svěřeného nákladního auta sám odcizil. Aby svůj čin zamaskoval, ohlásil holýšovským policistům, že mu někdo z nádrže odčerpal 150 litrů motorové nafty v celkové hodnotě 5 500 korun.


Krádež měl zřejmě promyšlenou předem.
Protože by nedokázal chybějící naftu svému zaměstnavateli vysvětlit, nafingoval vloupání do nádrže. Odšrouboval víčko, sítko z nádrže odhodil nedaleko auta a pak okamžitě zavolal na linku 158 s tím, že mu byla nafta ukradena.


„Holýšovští policisté společně s domažlickými kriminalisty vše prověřili  a zjistili, že pachatelem je sám oznamovatel,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.


Výtečník se policistům při výslechu přiznal  deset dní po svém činu.
Bez souhlasu zaměstnavatele natankoval 150 litrů motorové nafty, kterou okamžitě zpeněžil a peníze použil pro vlastní potřebu.


„Pachatel je obviněn ze spáchání trestného činu krádeže a případ byl v úterý zaslán na Okresní státní zastupitelství v Domažlicích. V případě prokázání viny hrozí muži zákaz činnosti, propadnutí věci nebo trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Brožová.


Pokud bude muž za krádež odsouzen, přijde zřejmě i o zaměstnání.
„Počkáme, jak dopadne soudní řízení. Do té doby musíme dodržet presumci neviny. Pokud bude doloženo, že krádež byla tomuto našemu zaměstnanci prokázána, vyvodíme z toho důsledky. V opačném případě se na něj zaměříme a bude sledován,“ řekl za firmu Sit-Scherm International Transports Roman Sedláček s tím, že jak pro ně, tak i pro ostatní firmy zabývající se dopravou nejsou podobné případy ojedinělé.
„U řidičů jsou krádeže pohonných hmot jakýmsi národním sportem. Těžko odolávají pokušení při současných vysokých cenách,“ dodal Sedláček.