Pozůstalým bude muset zaplatit odškodnění ve výši pět milionů korun.

Rozsudek ještě ale není pravomocný.
Pittner, měl v době nehody v krvi 2,35 promile alkoholu. Pil prý večer a ještě celý následující den. Pak si v Klenčí sedl do auta a vyrazil do Všerub, kde měl domluvenou schůzku. Své jednání odůvodnil tím, že se nedokázal psychicky vyrovnat s rozvodem.

„Během jízdy jsem se snažil, abych jel podle předpisů a neupozornil na sebe policisty. Když jsem dojel ke Kdyni, zahlédl jsem dva cyklisty. Pak už si jen vybavuji náraz. vylezl jsem z auta a viděl jsem , že se nad pánem, kterému už nebylo pomoci, sklání žena a pláče. Sedl jsem si do trávy a čekal, až přijedou policisté," popsal svoji opileckou jízdu Pittner.

Předpisově ale Pittner rozhodně nejel, ačkoliv nepřekročil povolenou rychlost.
„Spatřil jsem ho u Smolovského rybníka. Jel za mnou. Kličkoval ze strany na stranu. Chvíli se na mě lepil a pak zase zpomaloval. Jeho jízda byla dost agresivní. První, co mi blesklo hlavou bylo, že je opilý," popsal jízdu Pittnera, která před Kdyní skončila smrtí dvou lidí, svědek.

Obětmi nehody byli otec s dcerou, kteří si vyjeli na cyklistický výlet. Neměli na hlavách cyklistické přilby, ale podle znalců byl náraz tak silný, že by je nemohly před těžkými zraněními, která byla neslučitelná se životem, ochránit. Pittner byl potrestán nejvyšším možným trestem, který zákon v tomto případě umožňuje.

Líčení byla přítomna i manželka a matka zesnulých.
„Trest mi přijde adekvátní. Žádný totiž nemůže nahradit životy mého dítěte a manžela. Šestačtyřicet let jsem žila obklopena krásnou rodinou, štěstím a pak jsem během chvilky přišla o všechno. Zůstala mi jen bolest a samota," řekla.

Pittner využil práva závěrečné řeči a rodině se veřejně omluvil a vyjádřil lítost nad tragédií, kterou způsobil.