„V noci z 1. na 2. ledna 2010 došlo k vloupání do benzinové čerpací stanice v Chodské Lhotě. Pachatel dovnitř vnikl po rozbití skleněné výplně okna a odcizil 276 krabiček cigaret různých značek,“ líčí případ, po němž se podařilo dopadnout recidivistu policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Na vloupání upozornil majitele benzinky alarm. Jeho syn začal pachatele, který odjížděl od benziny na kole, pronásledovat.

„Dostihl ho poblíž Loučimi, kde se ho pokusil zadržet. Pachatel ho však začal ohrožovat střelnou zbraní. Ve snaze pronásledovateli ujet zahodil ukradené cigarety na poli. To však již přijela na místo přivolaná hlídka policistů ze Kdyně, kterou syn majitele benziny telefonicky informoval, kde se nachází. Na výzvu policistů pachatel odhodil pistoli a hlídce se vzdal. Teprve v té chvíli bylo zjištěno, že se jedná o plynovou pistoli,“ líčí další dění mluvčí policie.

Zadržený zloděj se přiznal policii ke vloupání a při dalším šetření případu bylo zjištěno, že se v rukách policistů ocitl recidivista s pestrou kriminální minulostí.

„Muž byl od roku 2000, kdy se chtěl vyhnout výkonu trestu za jiný trestný čin, na útěku. Nejméně čtyři roky se podle své výpovědi zdržoval na Slovensku, kde však páchal rovněž majetkovou trestnou činnost, za kterou si tam odpykal trest odnětí svobody. Po jeho skončení byl vyhoštěn zpět do České republiky. Od té doby se měl zdržovat na různých místech Jihočeského a Plzeňského kraje,“ upřesnila mluvčí Čejková.

Vzhledem k tomu, že Klatovan delší dobu unikal spravedlnosti, byl Okresním soudem v Klatovech vydán příkaz k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody, kam byl následně po provedení nezbytných úkonů eskortován.

„Kvůli vloupání do benziny v Chodské Lhotě bylo zahájeno trestní stíhání Klatovana pro přečin krádeže. Policie by touto cestou chtěla poděkovat synovi majitele čerpací stanice za pomoc při jeho dopadení,“ zakončila policistka Čejková.