Šest měsíců si běhal po svobodě muž, který má na svědomí vloupání do firmy v Holýšově. Možná už se radoval, jak mu jeho skutek projde, strážci zákona však pátrání dotáhli do kýženého cíle. Policisté a kriminalisté z Územního odboru Policie ČR Domažlice si tak připsali další mimořádný úspěch při odhalování majetkové trestné činnosti.

Připomeňme si, jak se krádež udála.

„Holýšovští policisté přijali v polovině dubna letošního roku oznámení o vloupání do místní firmy. Neznámý pachatel tam tehdy vypáčil vstupní vrata do budovy. Vnikl dovnitř, přičemž objekt prohledal a odcizil z něj motocykl tovární značky Honda, dále znehodnocené zbraně, různé elektrické nářadí na obrábění kovů, svářecí techniku a výpočetní techniku," připomíná domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zloděj, který nebyl žádný troškař, se mohl ze svého lupu těšit, neboť cena věcí z jeho vloupání přesáhla půl milionu korun.

„Policisté společně s domažlickými kriminalisty ohledali místo činu a zjistili a zajistili kriminalistické stopy. Po pachateli, který odcizením věcí způsobil firmě škodu ve výši 670 tisíc korun, intenzivně pátrali," doplnila mluvčí.

Díky dlouhodobému a pečlivému šetření byl nakonec pachatel uvedeného vloupání odhalen. Policisté zjistili, že dotyčný už měl v minulosti oplétačky se zákonem.

„Jedná se o pětapadesáti­letého muže z Plzně, který již byl pro obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen a potrestán nepodmíněným trestem odnětí svobody v délce trvání 30 měsíců. Trest vykonal v listopadu 2013. Nyní bylo zahájeno trestní stíhání tohoto muže jako obviněného ze spáchání trestného činu krádež. Kriminalisté státnímu zástupci společně se spisovým materiálem doručili také podnět, ve kterém je návrh vzít obviněného do vazby," informovala Deník mluvčí policistů.

S podnětem policie se ztotožnil i státní zástupce, následně soudce vzal vše v potaz a s návrhem souhlasil, proto je obviněný stíhán vazebně.

„Za to, že svým činem způsobil značnou škodu, mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let," doplnila policistka Brožová.