Jan Ledvina, provozovatel domažlického diskoklubu Fontána, kterému bylo kladeno za vinu, že předloni z 5. na 6. listopadu měl napadnout dvaadvacetiletého Marka Doležala, stanul včera opět před Okresním soudem v Domažlicích.

Vloni 27. července byl Ledvina právě tímto soudem zcela zproštěn obžaloby. Soudní rozhodnutí nepřijala státní zástupkyně, která se proti němu na místě odvolala a případ převzal Krajský soud v Plzni. Ten zrušil původní rozsudek a případ vrátil Okresnímu soudu v Domažlicích k novému prošetření.

Podle návrhu krajského soudu byli znovu vyslechnuti klíčoví svědci případu, kteří se včetně Jana Ledviny nevyhnuli ani přímé konfrontaci, která se odehrála před soudním senátem.


Opakované výslechy svědků však nepřinesly nic nového, protože všichni trvali na svých původních verzích.


Nově byla vyslechnuta i matka poškozeného Marka Doležala Vlasta Kolářová, která soudu podrobně popsala, co se dělo po synově napadení.
„Syn, který v té době bydlel už jinde, mi zavolal, zda může přijít. Když dorazil, měl podlitinu na nose a potrhanou bundu a řekl mi, že ho pan Ledvina zmlátil,“ řekla Kolářová.

Ani emotivní výpověď matky nepřinesla dostatek důkazů, aby soud mohl Ledvinu označit za viníka.

„Dnešní líčení nepřineslo nic nového. V tomto případu proběhlo velmi rozsáhlé vyšetřování. Ani sám poškozený ani svědci nedokázali popsat způsob útoku ani dobu mezi údajným napadením a příchodem poškozeného domů. Proto musíme brát v úvahu i možnost, že ke zranění mohlo dojít mimo diskoklub. Nechci se ponížit k úvahám či spekulacím, proto nelze jednání obžalovaného uvádět jako trestný čin,“ řekl soudce Jan Švígler.


Státní zástupce navrhoval trest odnětí svobody na 6 až 8 měsíců se zkušební dobou na 1 až 2 roky. Obhájkyně obžalovaného zas zproštění obžaloby v plném rozsahu.

Pokud dnešní rozhodnutí soudu nabyde právní moci, bude případ poslán na přestupkovou komisi a tím pádem bude zcela v kompetenci města,“ dodal Švígler.
Matka Marka Doležala je odhodlaná ve svém boji pokračovat i nyní.

„Nenechám toho, dokud Ledvina nebude potrestán za to, co mému synovi udělal, tak, jak si zaslouží. Když to bude nutné, odvolám se k Nejvyššímu soudu,“ řekla Kolářová.

Jan Ledvina se k případu i tentokrát odmítl jakkoliv vyjádřit.