Nehoda se stala za městem, na křižovatce silnic první a třetí třídy. Řidič osobního automobilu značky Volkswagen Golf vyjížděl po 17. hodině od benzinky do Dělnické ulice. „Při odbočování dostal s vozidlem smyk. Přejel do protisměru a skončil v příkopu, kde narazil do svislé dopravní značky Dej přednost v jízdě,“ popsala událost domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Muž se podrobil dechové zkoušce, která neprokázala, že by za volant usedl opilý. Měl však pozitivní test na marihuanu. „Řidič se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči,“ doplnila Brožová. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Předběžná škoda činí 11 tisíc korun.

Policisté z Domažlicka se zabývají ještě dalším případem, konkrétně podvodem na internetu. Pátrají po muži, jenž prodával herní konzole značky Playstation. „Na jeho inzeráty reagovali v únoru tři zájemci,“ přiblížila mluvčí Brožová.

Zákazníci pak dotyčnému napsali a poslali na jeho účet požadované peníze. Po zaplacení však žádné zboží nedostali. Prodejce s nimi přestal komunikovat. Předběžná škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu. Kriminalisté po jeho totožnosti intenzivně pátrají. „Neznámému pachateli hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let, protože se protiprávního jednání dopustil při nouzovém stavu,“ uzavřela Brožová.