„Muž ukrajinské státní příslušnosti se prokázal cestovním dokladem, ale když ho policejní specialista zkoumal, zjistil, že doklad je veden v policejních evidencích jako odcizený,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Pavla Lohrová.

Cizinec přicestoval do Česka před lety na platný cestovní doklad Ukrajiny. Později mu byl cizineckou policií Tábor uložen zákaz pobytu v České republice.

„Navzdory tomu byl zadržen v Českých Budějovicích, kde se prokazoval cestovním dokladem, ze kterého měl vytržené dva listy s vyznačeným zákazem pobytu na našem území. Po udělení správního vyhoštění z České republiky nevycestoval a pobýval zde dále neoprávněně,“ doplnila Lohrová.

Policisté Ukrajince zadrželi, zahájili s ním úkony zkráceného přípravného řízení a sdělili mu podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a padělání a pozměňování veřejné listiny.

„Cizinec se doznal, že předložený doklad zakoupil v Praze za 500 eur,“ upřesnila Lohrová s tím, že Okresní soud v Domažlicích nyní rozhodl o vyhoštění na 5 let a dotyčný skončil na Borech ve vyhošťovací vazbě .