Podle rozsudku, který není pravomocný, může za smrt patnáctiměsíčního chlapce, jemuž vypláchl žaludek silně koncentrovaným solným roztokem. Lékař na své pozici nadále zůstává.

Podle ředitele nemocnice Petra Hubáčka se chce Zahálka proti pondělnímu verdiktu Okresního soudu v Domažlicích odvolat. „To znamená, že počkáme na definitivní výsledek a pak se podle toho zachováme. Do té doby zůstane pan Zahálka primářem,“ uvedl.

Hubáček však připustil, že případné shánění nového primáře dětského oddělení nebude snadným úkolem. „Musíte najít někoho zkušeného, kdo má příslušnou praxi a primářskou licenci. Nic lehkého to nebude,“ řekl. Doplnil, že personální problémy mají téměř všechny nemocnice Plzeňského kraje.

Osmatřicetiletý muž zřejmě před jízdou pil. Při nehodě na čtyřkolce se těžce zranil.
Řidič spadl ze čtyřkolky a těžce se zranil, letěl pro něj vrtulník

Tragédie, při níž zemřelo teprve patnáctiměsíční dítě, se stala loni v březnu. Chlapec spolykal syrové fazole a matka ho odvezla do Domažlické nemocnice. Tam mu doktor Zahálka vypláchl žaludek silně koncentrovaným solným roztokem. Batole však za několik hodin po provedeném zákroku zemřelo. Podle závěru soudu byl postup, jejž lékař zvolil, katastrofou a právě vysoce koncentrovaný solný roztok zapříčinil smrt dítěte.