Včera se za to zpovídal u domažlického soudu.
„Dělal jsem to proto, abych měl na obživu. Ordinace jsem si vybíral proto, že jsem si myslel, že tam budou peníze. Věci, které jsem odcizil, jsem prodal a peníze jsem použil na zaplacení nájmu a na obživu," řekl Zakuťanský, který před soud putoval z věznice, kde si odpykává tříletý trest za jiné krádeže.

Jeho loupežná série v ordinacích začala vloni na konci října v Kolovči. V tamním zdravotním středisku vykradl ordinace čtyř lékařů. Kromě notebooku, mobilu a peněz odnesl i 27 ampulí morfia a další léky.

5. listopadu ´navštívilˇ tři ordinace v Blovicích, 7. listopadu vykradl dvě v Černošíně a 14. prosince se jeho cílem stalo zdravotní středisko ve Starém Plzenci.

29. ledna letošního roku zavítal do Poběžovic, kde vykradl také tři ordinace.
Za čtyři měsíce stačil ukrást věci za 114 880 korun a poškodit zařízení ordinaci a středisek za 31 502 korun.


Před soudem se ke všemu přiznal a uvedl, že okradeným lékařům poslal omluvné dopisy a škodu je připraven uhradit.

Soudní líčení sledovala i přítelkyně Igora Zakuťanského. Ačkoliv jeho minulost zná, neopustila ho.

„Rozjela jsem se sem proto, abych věděla, jak dlouho na něj budu čekat a abych ho trochu povzbudila. Každý člověk si zaslouží druhou šanci. Já Igora znám a vím, že je to jinak výborný člověk. Budu na něj čekat, ať už dostane jakýkoliv trest," řekla.
Jak dlouho bude na Igora Zakuťanského jeho přítelkyně čekat ještě není jisté. Soudní líčení bylo totiž odročeno na říjen.