´Italské manželství´ trvalo v jejich rodině minimálně rok.

„Muž měl nejméně od ledna loňského roku až do současné doby v místě trvalého bydliště ve více případech křikem, urážkami a fyzickými údery napadat svoji 40letou manželku,“ uvedla k případu domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková s tím, že dalšímu napadání se žena bránila pouze tím, že utíkala ze společného obydlí.

Zmíněný muž je letošním prvním obviněným, proti kterému bylo zahájeno trestní stíhání pro zločin týrání.

Zajímalo nás, jak postupuje policie v takových případech.

„Z důvodu ochrany oběti domácího násilí využili policisté oprávnění násilníka vykázat ze společného bydliště na dobu deseti dnů. Pokud takový skutek vykazuje známky zločinu ´Týrání osoby žijící ve společném obydlí´, postupuje se podle paragrafu 44, zákona číslo 273/2008 Sbírky, o Policii České republiky,“ vysvětlila Čejková a dodala, že za uvedený zločin hrozí muži z Horšovskotýnska trest dva až osm roků odnětí svobody.

„Policisté ženě předali kontakt na intervenční centrum. Do doby, než se její manžel bude moci vrátit domů, se může rozhodnout, jak dále naloží se svým životem,“ zakončila mluvčí policie.

Oběti násilí se mohou v našem kraji obracet o radu např. na Bílý kruh bezpečí Plzeň. Jeho poradna sídlí v Husově ulici č. 11 (v budově Ekonomické fakulty ZČU) a je otevřena každé úterý od 16 do 18 hodin. S poradnou je možné se spojit telefonicky na číslo 377 637 695, které je zároveň i faxovým spojením, nebo prostřednictvím e–mailu na: bkb.plzen@bkb.cz

Pro celé Česko pak slouží non–stop linka Bílého kruhu bezpečí tel. č. 257 317 110