Jen v pantoflích, spoutaný „na medvěda“, pohled upřený do země. Doprovázen zakuklenými policisty se samopaly. Tak přišel v úterý odpoledne ke klatovskému soudu 31letý Rumun, který v neděli v podvečer zaútočil v Sušici na 29letého Ukrajince poté, co se s ním a jeho partou dostal do sporu na ulici před obchodním domem. Důvodem byla dle dostupných informací žena, která s Rumunem dříve žila. Rozešli se, ale on na ni stále žárlil. Ovlivněný alkoholem, který předtím vypil, svému sokovi doslova rozpáral břicho. Ten je teď v kritickém stavu v plzeňské Fakultní nemocnici, kam ho převezl vrtulník.

Rozhodování o vazbě skončilo dle očekávání. „Obviněný před soudem prakticky nemluvil, odkázal na to, co uvedl na policii. Tam se v hrubých rysech doznal, že ho bodl,“ řekl Deníku soudce Jan Kasal. Dodal, že muž byl vzat do vazby z důvodu, že jde o agenturního pracovníka, který bydlel na ubytovně a u nás nemá žádné zázemí, a tak by hrozilo, že uprchne.

Již předtím stanul před domažlickým soudem 60letý Rumun, který v sobotu večer na tamní ubytovně zaútočil silně opilý nožem na svého o 37 let mladšího krajana. Podle informací Deníku je mladík přítelem útočníkovy dcery a pobodání předcházela hádka. Pro zraněného musel letět vrtulník a převézt ho do Fakultní nemocnice Plzeň. Jeho stav je stabilizovaný. Až se vyléčí, budoucího tchána bude moci vidět maximálně za mřížemi. „Soud akceptoval návrh na vzetí obviněného do vazby,“ potvrdila krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Oběma cizincům hrozí za pokus vraždy 10 až 18 let vězení.