Domažlickým policistům se podařilo rozbít tříčlennou skupinu výrobců a distributorů pervitinu z Plzně. Drogami zásobovali noční kluby ve Folmavě. Dnes už sedí ve vazbě a za jejich nezákonnou činnost jim v případě odsouzení hrozí až desetileté vězení.

Do povedené partičky, která od ledna letošního roku vyráběla a prodávala pervitin, patřili dva muži ve věku 37 a 35 let a čtyřiadvacetiletá žena. Zatímco muži, kteří jsou už zkušení recidivisté, drogy vyráběli, dosud netrestaná žena je prodávala v nočních barech.

Policisté skupinu sledovali od května a koncem listopadu spolu se zásahovou jednotkou vtrhli do bytu jednoho z bandy.
„Muž byl právě na cestě z bytu, takže jsme nemuseli dovnitř vniknout násilím. Uvnitř bylo nalezeno 700 gramů pervitinu, sáčky, váha a odměrka, zbytky léčiv, chemikálií a v tašce na chodbě byla kompletní mobilní varna. Ve stanu zde měl muž dokonce malou pěstírnu konopí s 25 rostlinami," řekl šéf domažlických policistů Lubomír Martinec.

Pro léky jezdili do Polska.
„V jednom z aut pachatelů jsme našli dva a půl kilogramu léků s pseudoefedrinem, konkrétně 4000 tablet. Léky byly zabaleny do igelitových tašek a ty pak byly nacpány do černých ponožek. Takových jsme v autě nalezli sedm. V druhém autě bylo nalezeno 30 gramů pervitinu, připraveného k prodeji," uvedl domažlický kriminalista Bedřich Holub.

Podle obou policistů jsou drogy v příhraničí ožehavé téma.
„Povedlo se nám potlačit prodej drog v tržnicích, ale přeběhl do čerpacích stanic a klubů. Musíme se proto tomuto problému neustále věnovat," dodal Martinec s tím, že domažličtí policisté pracují i v současné době na podobných případech týkajících se nedovolené výroby a distribuce drog.

Vloni v dubnu se domažlickým policistům podařilo rozbít šestičlenný gang výrobců a distributorů pervitinu, jež měl centrum v panelovém domě ve Kdyni. Skupina právě prochází martyriem soudních jednání a čeká potrestání.