V prosinci se oddělení obecné kriminality PČR ČR v Domažlicích se kvůli tomu obrátilo se žádostí o spolupráci na odbor školství KÚ Plzeňského kraje.

V prvém případě se jednalo o německého občana, který měl se Suzuki Jimmy s němec᠆kou registrační značkou přijet do blízkosti ZŠ Msgre B. Staška v Domažlicích a dětem, které ze školy vycházely, nabízel bonbony.

Podobný případ pak zaznamenali i ve Staňkově, kde měl muž z dodávkového auta černé barvy, VW či Fordu s českou SPZ, lákat do nákladového prostoru pod záminkou darování notebooku školáka.

Zjišťovali jsme, zda se policii podařilo vypátrat řidiče zmíněných vozů a případně stanovit, čeho se dopustili.

„Oddělení obecné kriminality Policie ČR v Domažlicích provádí v současné době nadále šetření, dosud se nepodařilo zajistit podložené či ověřené informace o protiprávním jednání, tedy například omezování osobní svobody či sexuálnímu nátlaku na školáky,“ zprostředkovala odpověď vyšetřujícího komisaře mluvčí PČR Dagmar Brožová.

Podle slov policistů se poté, co se žádost o spolupráci dostala do škol a k rodičům školáků, obdrželi policisté ještě další oznámení. „Prověřují se, avšak dosud nebylo žádné shledáno jako opodstatněné,“ doplnila Brožová.