„Lucia Horváthová je narozena 22. dubna 1993 a trvale je přihlášena v Oprechticích na Domažlicku,“ uvedl mluvčí západočeské policie Libor Pilař s tím, že dívka je 160 cm vysoká, má hubenou postavu, dlouhé původně hnědé nyní odbarvené vlasy, hnědé oči. Oblečena může být v černo-růžovém tričku bolerku s krátkým rukávem, světle modrých kalhotách vyhrnutých pod kolena, černých plátěných botách.

„Rozhodnutím soudu má nařízen výkon ústavní výchovy, který vykonává v Dětském domově Tachov. Dne 15. července utekla z nemocnice ve Stodě, kam byla převezena po vypátrání jejího předchozího útěku. S největší pravděpodobností se zdržuje na Domažlicku,“ dodal Pilař.

Policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout k hledané dívce jakoukoliv informaci, aby volali na bezplatnou linku Policie České republiky 158.

Podle ředitele Dětského domova v Tachově Zdeňka Gaudka je hledaná dívka na útěku poměrně často. „U nás v domově je zhruba rok a půl a z toho možná polovinu strávila útěky,“ uvedl ředitel s tím, že současný útěk následoval krátce po předchozím.