Místo, kde drogu vařili, poskytl mladší pachatel staršímu. Byla jím dílna u domu, jehož je spolumajitelem. Nejen, že věděl, co se bude v dílně vyrábět, dokonce mu při vaření pomáhal.

„Osmatřicetiletý muž pervitin vyráběl opakovaně a byl zadržel koncem roku 2018 bezprostředně po přípravě drogy,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že při domovní prohlídce se našly věci na výrobu drogy i čtyři gramy látky, v níž se prokázala přítomnost metamfetaminu. „Obviněný prodával drogu ve 33 případech, ve dvou ji poskytl zadarmo za půjčení vozidla,“ pokračovala Brožová.

Starší muž se této činnosti dopustil již v minulosti, za což byl v uplynulých třech letech potrestán Okresním soudem v Klatovech osmnácti měsíci odnětí svobody nepodmíněně a propadnutím věci.

Osmatřicetiletého muže potrestal i Okresní soud v Příbrami, kde byl však podmíněně propuštěn na zkušební dobu tří let od ledna 2018 do ledna 2021. Žena zapletená do případu vaření drog je obviněna ze zprostředkování a poskytování drog jiným osobám, které osmatřicetiletý pachatel (její přítel) vyrobil. „Kriminalisté podali státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem rovněž podnět k návrhu na vzetí ženy a staršího muže do vazby,“ uvedla dále Brožová, která dodala, že soudce s návrhem státního zástupce souhlasil,a oba obvinění jsou tak stíháni vazebně.

Veřejné toalety v Chodské ulici se budou pronajímat.
Veřejné záchody se do města vrátí