Napadl ho pes větší rasy, zřejmě bojového plemene, který se vysmýkl z vodítka muži, který ho venčil. Konflikt skončil krvavým zraněním a zbabělým odchodem neznámého muže.

„Hlídka domažlických strážníků byla krátce po osmé hodině ranní přivolána na místo útoku psa na člověka. Napadeným byl dvaašedesátiletý muž, který zde venčil psa své známé. Za budovou okresního soudu se však setkal s jiným mužem, který zde venčil většího psa, pravděpodobně bojového plemene. Ten se muži vysmýkl z vodítka a zaútočil na psa, kterého venčil poškozený. Poškozený muž ve snaze svého psa ubránit jej chránil vlastním tělem. V důsledku obrany byl psem pokousán a utrpěl tržnou krvácivou ránu v oblasti hlavy. Majitel útočícího psa jej následně zpacifikoval a dostal opět pod kontrolu na vodítko,“ popsala mluvčí městské policie Věra Říhová.

Napadený muž se zeptal druhého muže na jeho jméno.

„Ten odpověděl smyšleným jménem a z místa rychle odešel, aniž by muži nabídl pomoc či přivolání lékařské pomoci. Tu přivolali až strážníci, kteří na místě provedli fotodokumentaci a zajistili výpovědi všech svědků, aby věc mohla být postoupena Policii ČR. Majitel psa, který poškozenému zranění způsobil, by se měl sám přihlásit na služebně Policie ČR nebo městské policie,“ uzavřela Říhová.

„Majitelé psů by měli mít na paměti, že jsou za své čtyřnohé mazlíčky plně zodpovědní, a to už v jakémkoliv směru – od úklidu exkrementů až po případy kdy pes napadne jiného psa, v horším případě člověka. Majitel psa je zkrátka za své zvíře odpovědný jak v rovině přestupkové tak v rovině trestní pokud se něco obdobného stane a musí počítat s následky, které pro něj ze zákona plynou,“ připomněl velitel domažlických strážníků Petr Kubal.

V OHROŽENÍ JSOU HLAVNĚ POŠŤÁCI

Sobotní případ napadení člověka psem není na Domažlicku ojedinělým.

Policisté jich za poslední půlrok evidují hned šest.

V poslední červencový den došlo k podobnému případu ve Staňkově, 25. června policisté řešili pokousání dítěte sousedovým psem v Bukovci a v polovině května byl psem zraněn 41letý muž v Únějovicích.

Zdaleka nejohroženější skupinou při napadení psy jsou poštovní doručovatelé.

„Policistům bylo nahlášeno napadení poštovní doručovatelky 27. července v obci Prapořiště, 27. dubna k obdobné situaci došlo ve Všerubech, kde byl poškozeným rovněž pošťák a doručovatelka byla napadena i 8. března v obci Díly,“ shrnula policejní mluvčí Dagmar Brožová.