„Neznámý pachatel přepadl ten den kolem 18. hodiny obsluhu benzinky, která ukládala denní tržbu do trezoru. Zezadu do ní strčil, povalil ji na zem a do obličeje ženě nastříkal slzný plyn. Poté poškozenou zamkl ve skladu a zmocnil se tržby,“ přibližuje událost, při níž došlo ke krádeži tržby v celkové výši 102 tisíce korun, domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Ženu poté lupič ze skladu na chvíli pustil, ale jen proto, aby mu odemkla již uzamčené hlavní dveře. Jak nyní vyšlo najevo, chmaták se nerozpakoval takto naložit se svou známou, které zároveň sebral mobilní telefon, a poté ji znovu uzamkl ve skladu.

Až 2. ledna ve večerních hodinách se policistům z rokycanského obvodního oddělení podařilo dotyčného zadržet.

„Podezřelého umístili do policejní cely a následující den bylo zahájeno jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání trestných činů loupeže a omezování osobní svobody. Policejní komisař podal návrh na vzetí obviněného do vazby, čemuž soudce Okresního soudu v Domažlicích vyhověl. Následně byl pachatel eskortován do věznice Plzeň–Bory,“ uvedla včera Deníku domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková s tím, že zmíněným výtečníkem je 42letý muž z Rokycanska.

Za loupežné přepadení mu nyní hrozí trest ve výši dva až deset roků odnětí svobody.

„Tato trestní sazba je stejná jak v minulém trestním zákoně, tak v novém trestním zákoníku účinném od 1. ledna 1010,“ připomněla mluvčí Čejková.