Míšek vloni 10. června pod vlivem alkoholu v areálu fotbalového klubu v Lubech obcházel venku stoly a slovně napadal hosty, vyzýval, kdo si to s ním rozdá, prohlašoval že je mu vše jedno, že klidně zabije, ale nevzbuzoval dojem, že by to udělal. Poté odešel z areálu a ve svém řádění pokračoval. Před jedním z domů bez předchozí záminky křičel na muže, který vynášel se ženou kočárek, ti se z obavy před jeho jednáním zamkli v bytě a Míšek začal kopat do dveří a křičel, že je všechny zabije. Kopal pak i do dalších dveří v domě. „Poté se vrátil před dům, kde kopal do zaparkovaných aut Renault Trafic a Hyundai, přičemž Renault poškodil tak, že způsobil promáčkliny na levých předních dveřích, části vozidla a zadních dveřích a majiteli způsobil škodu 14 tisíc korun,“ uvedl státní zástupce v obžalobě.

Na majitele druhého vozu, který ho okřikl z okna, křičel ať jde ven, že ho zabije. Míšek se opět vrátil do domu a opět kopal do dveří, kdy jich několik poškodil a majiteli domu způsobil škodu 15 500 Kč.

Hajloval před strážníky

Ani to ale nebylo vše. Během zákroku, který prováděli městští strážníci, a v přítomnosti nejméně jedné další osoby, vykřikl „Mein Führer“, poté vztyčil pravou ruku šikmo vzhůru před sebe a zakřičel „Sieg Heil“. „Po celou dobu jednání byl oblečen do kalhot s opaskem viditelně opatřeným kovovou přezkou s vyobrazením orlice držící věnec s hákovým křížem a nápisem v obrubě a na předloktí ruky má mezi jiným tetováním i obrazec ve tvaru erbu s obrubou, nepravidelností v levém horním rohu a symbolem klíče uvnitř, což odpovídá emblému 1. tankové divize SS,“ sdělil státní zástupce s tím, že tento pozdrav a symboliku používají příslušníci neonacistických hnutí, které rovněž vyznává myšlenkové ideje nacismu.

Ilustrační foto
Staršího muže sledoval už od obchodu, pak ho u domu okradl

Nic ze zmiňovaného obžalovaný nepopřel. „Souhlasím se vším, co bylo přečteno. Prohlašuji tak svoji vinu,“ řekl Míšek u soudu.

Navíc se u soudu zpovídal ještě z porušení zákazu řízení, čehož se dopustil letos v květnu, kdy ujížděl s vozem a nereagoval ani na výzvy policie.

Podmínka a zákazy

Kvůli oběma skutkům uzavřel Míšek se státním zástupce dohodu o vině a trestu. Míšek tak byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování, přečinu výtržnictví, poškození cizí věci a přečinu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. V druhém případě z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Soudkyně Martina Šimánková vyřkla trest za první skutek ve výši dvou let odnětí svobody s odkladem na tři roky s dohledem, zákazu řízení vozidel na dva roky, propadnutí přezky, nesmí pít alkohol ani požívat drogy a musí uhradit škodu majiteli vozu ve výši 14 000 Kč a majiteli domu 15 500 Kč. Za druhý skutek má trest dalších 18 měsíců zákazu řízení vozidel. Rozsudek je pravomocný.

Zanedlouho ale Míška čeká soud v Plzni kvůli drogám, kdy půjde o nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.