„Přijali jsme oznámení o ležící, pravděpodobně podnapilé osobě v bezprostřední blízkosti Základní školy Komenského 17. Hlídka, která se tou dobou nacházela nedaleko, se okamžitě vydala na místo. Osmapadesátiletý muž, který je domažlickým strážníkům díky jejich místní a osobní znalosti dobře znám, ležel pomočený na lavičce a zmožen alkoholem spal," popsala mluvčí Městské policie Domažlice Věra Říhová.

Na druhý pokus se strážníkům opilce podařilo vzbudit a orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu u něj prokázala 2,95 promile alkoholu.
„Vzhledem k tomu, že budil veřejné pohoršení, se strážníci rozhodli umístit jej do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Tento postup schválil i lékař, který se na místo dostavil," dodala Říhová.

Muž je podezřelý z několika přestupků proti veřejnému pořádku.

„Kromě sankce za spáchané přestupky, která mu hrozí, je také povinen uhradit pobyt na protialkoholní záchytné stanici," upozornila mluvčí.

Dodala, že odvoz opilců na záchytku má preventivní charakter a nelze jej brát jako trest. „Je to pozitivní rovněž ve vztahu k veřejnosti, kterou by podnapilá osoba svým chováním mohla ohrožovat," zmínila Říhová.

Přichází letní sezona, kdy se počet podobných výjezdů k opilcům zvyšuje. „Lidé mají větší tendenci popíjet na veřejnosti, ať už na předzahrádkách či mimo ně," konstatovala na závěr mluvčí domažlických strážníků.