Odešel s trestem odnětí svobody na 30 měsíců podmíněně odloženým na 4 roky. Navíc má uloženou povinnost, aby podle svých sil nahradil poškozeným škodu, kterou způsobil.

Miroslav Hájek se vydal krást do garáže svého známého Miroslava G. „Věděl jsem, že tam nějaké drobné peníze má a narazil jsem na kufr plný peněz,“ uvedl obviněný Hájek s tím, že mu Miroslav G. a jeho manželka pomohli. Mohl u nich spát v dodávce, když neměl kam jít. I přesto peníze manželům odcizil.

„Krást jsem tam byl dvakrát. Z neuzamčené garáže jsem vzal několik balíčků bankovek. Peníze jsem pak utratil za jídlo, pervitin a také jsem je prohrál v kasínu,“ přiznal Hájek.

„Nejvíce mě mrzí, jak se za-choval. Pomáhali jsme mu celý život a on se nám takto odvděčil,“ řekl u soudu poškozený.

Manželům však zmizelo mnohem více peněz, a to přibližně dva miliony korun. „V garáži jsem měl uložené celkem asi 3 miliony a 600 tisíc korun, které jsem vydělal za prodej hub. Nikdo o tom nevěděl,“ uvedl ve své výpovědi poškozený Miroslav G.

„Garáž se pravidelně zamykala, několikrát se ale stalo, že se zapomnělo,“ řekla při výslechu manželka poškozeného Martina G.

Hájek se však doznal pouze ke krádeži 550 tisíc. Kde je zbytek peněz, se neví. „Je faktem, že poškozený podal trestní oznámení na odcizení dvou milionů korun. Obžalovanému se podařilo prokázat pouze částku 550 tisíc korun. To však neznamená, že orgány činné v trestním řízení nejsou činné v rámci prověřování zbývající odcizené částky,“ uvedla u soudu státní zástupkyně.

„Je mi to líto,“ dodal Hájek závěrem se slibem, že si najde práci, nyní je totiž bez práce i domova.