"Pohřešovaná žena je narozená 28.5.1930, trvale bytem Hřímalého 20 v Plzni. Je asi 158 cm vysoká, štíhlé postavy, má zelené oči a krátké bílé vlasy. Oblečena je do světlé sportovní bundy, černých kalhot, černých polobotek a modrého baretu. S sebou má pravděpodobně hnědou kabelku s osobními doklady, " uvedla Deníku plzeňská policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Policie zjistila, že ještě v pátek 13:2.2009 kolem 13.00 hodiny si telefonovala paní Hana Vaníčková se svou dcerou z pevné linky ze svého bytu, ale když ji kolem 18.00 hodiny přišla dcera navštívit, matka už doma nebyla a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu.

"Stará paní se obvykle zdržuje v blízkosti svého bydliště a většinou v odpoledních hodinách sama nikam nevychází. V současné době sice nemá žádné vážné zdravotní problémy, ale mohla by být dezorientovaná," dodala mluvčí Kohoutová.


Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci k pobytu nebo pohybu osmasedmdesátileté paní Vaníčkové, aby volali na tísňovou linku PČR 158.