Dvojice podle obžaloby na podzim roku 1996 donutila k prostituci teprve čtrnáctiletou dívku. Sexuální služby měla poskytovat v penzionu v obci Střížov, který Záhořová v letech 1996 a 1997 provozovala.

Podle státního zástupce Martina Rykla řekla tehdy Záhořová dívce, že ji koupila za tři stovky marek. Nezletilá, která měla být neustále pod dozorem a zamčená v penzionu, jí pak měla ´vydělávat´ sedmdesát marek za půl hodiny sexu. Když se dívka, která byla na útěku z ústavu, zdráhala, měla ji Záhořová nechat zbít.

Prostituce měla pokračovat i po další léta na různých místech Chebska a ve Štrasburku ve Francii. Peníze, které dívka dostala za sex převážně s německými klienty, musela obžalovaným odevzdávat. V roce 2002 dívka otěhotněla.

„Obžalovaní ji nutili k prostituci i v době jejího těhotenství,“ uvedl Rykl s tím, že dvojice pak dívku přinutila, aby jako otce svého dítěte uvedla obžalovaného Böhma, který ji v té době dokonce měl nutit užívat pervitin.

Šokující je, že mladá žena se podle obžaloby do služby vrátila už den po porodu. „Vyhrožovali jí, že jí dítě vezmou,“ podotkl Rykl. Mladá matka pak měla od obžalovaných utéct.


Vyhrožovali, že jí vezmou dítě

V roce 2007 se s nimi ale setkala znovu. Podle spisu ji dvojice pod pohrůžkami násilí a nárokování jejího dítěte opět nutila k prostituci v Česku i za hranicemi. Když pak byla mladá žena v zahraničí, její děcko měli Záhořová s Böhmem u sebe. Podle státního zástupce si od září 2007 do února 2008 na své ´kobylce´ vydělali přes tři sta tisíc korun.

V případu hraje roli i další dívka jménem Lenka, která měla v roce 1999, když jí bylo devatenáct let, pro obžalované ´šlapat´ v Chebu a rovněž i za hranicemi. Všechny výdělky prý odevzdávala obžalovaným.


Není to pravda

Záhořová, která je již rok ve vazební cele, všechna obvinění popřela. Před soudem přečetla výpověď, kterou si dopředu připravila. Penzion, který provozovala ve Střížově nebyl podle ní žádný night klub. Tvrdě odmítla, že by nutila k prostituci čtrnáctiletou dívku. Přiznala ale, že se s ní zná.

„Poznala jsem ji až v lednu 2001,“ sdělila Záhořová. Dva měsíce nato se k ní prý mladá žena nastěhovala a přispívala jí na nájem, pak prý bez rozloučení odešla a zase se vrátila. „Věděla jsem, že bere drogy, několikrát jsem u ní ve skříni našla stříkačky, nechtěla jsem, aby fetovala,“ doplnila obžalovaná.

Později prý zjistila, že se živí prostitucí. „My jsme ji k tomu ale nenutili,“ podotkla. Několikrát ji prý vezla na setkání s klientem někam do centra Chebu nebo na čerpací stanici.

O otcovství dítěte prý Záhořovou požádala sama dívka

„Chtěla, aby můj druh přiznal otcovství,“ vysvětlovala. Malé dítě prý jeho matka často nechávala opuštěné a Záhořová se o něj podle svých slov musela starat a přilnula k němu. „V lednu 2008 odjela a dítě zůstalo u nás,“ řekla Záhořová soudu.

„Ona od nás odešla v dobrém. Dodnes si nedokážu vysvětlit, proč nás takto obvinila,“ zoufala obžalovaná v jednací síni. K další dívce uvedla, že u ní také občas přespala a něco přispěla na nájem. Na jaře 2001 pak prý Lenka odešla bez rozloučení.


Za kuplířství seděl

Soud měl na včerejšek naplánovaný i výslech druha Záhořové Josefa Böhma. Ten byl mimo jiné za kuplířství a ohrožování mravní výchovy mládeže odsouzen již v roce 2002 ke třem letům vězení. V roce 2005 byl podmínečně propuštěn. Čistý štít nemá ani Záhořová, která byla v minulosti potrestána za pokus o podvod. Soud pokračuje v dalších dnech.