„Jsem pouhou obětí násilného trestného činu. Měl jsem být zavražděn. Na krku jsem už měl vražednou ruku, která mě chtěla uškrtit. Soud nemůže dojít k jinému rozsudku, než je osvobození. Každé jiné rozhodnutí by bylo nepochopitelné."

Tak ohnivě a se slzami v očích se ve své více než hodinové závěrečné řeči v úterý hájil Němec Jürgen Wolfgang Josef Schütz před soudem v Domažlicích.

Podle obžaloby nabral vloni 27. listopadu ve Folmavě na kapotu auta Simonu Nöth a vezl ji asi deset kilometrů místy až devadesátikilometrovou rychlostí.

U soudu se zodpovídá z pokusu o těžké ublížení na zdraví.
Svoji vinu však stále popírá. Není spokojen s vyšetřováním a Simona Nöth je podle jeho slov šéfkou bandy, agresorkou či útočnicí.

„Důkazy, které předložil státní zástupce, jsou nepodložené a vyvratitelné. Simona Nöth se mě snaží očerňovat s cílem mě zničit. Jejím úmyslem je zlikvidovat mě jako obchodního konkurenta a udělat si reklamu. Na kapotu mně vlezla cíleně. Věc je rok stará a ani policie, ani žádný právník, mně neřekli, jak jsem se měl útočnice na kapotě zbavit," řekl Schütz.

Státní zástupce však vidí případ zcela jasně a navrhl pro Schütze 3,5 až čtyři roky vězení.

„Neshledal jsem žádnou přitěžující ani polehčující okolnost. Obžalovaný byl ohrožen trestní sazbou tři až deset let. U spodní hranice zůstat nemůžeme, protože by se občané mohli cítit nedostatečně chráněni," řekl.

O tom, zda půjde šílený řidič do vězení, či nikoli, rozhodne Okresní soud v Domažlicích v pátek.