Jedenapadesátiletého pedofila zadržela ve středu v podvečer domažlická policie pouhou hodinu poté, co sexuálně zneužil malého chlapce.

Pedofil z Domažlicka, který byl v minulosti za podobné delikty už dvakrát odsouzen, sexuálně obtěžoval a pak zneužil chlapce v bytě jeho rodičů, kde byl na návštěvě.

Využil nestřeženého okamžiku, a když zůstal s dvěma malými bratry sám v pokoji, požadoval, zda by si mohl sáhnout na jejich přirození.

Starší z chlapců se proti jeho návrhu ohradil.

Mladší však neměl šanci, protože v tu chvíli seděl na pedofilově klíně. Zvrhlík nejdřív osahával chlapce přes oblečení, to mu však zřejmě nestačilo a začal se ho dotýkat přímo.

„Nemohl jsem si pomoci, pokušení bylo silnější než já," prohlásil pedofilní recidivista při výslechu, kde se ke svému činu doznal.

Údajně mělo jít o chlapce ve věku od sedmi do jedenácti let.

Z bytu putoval muž rovnou do policejní cely.

„Obviněný se jednání dopustil i přesto, že si byl vědom toho, že se jedná o nezletilé mladší patnácti let. Vyšetřovatel podal na okresní státní zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zda zůstane pedofil za mřížemi nebo bude vyšetřován na svobodě, rozhodoval soud v pátek odpoledne.

„Obviněný zůstane ve vazbě, neboť hrozilo nebezpečí, že by mohl v trestné činnosti pokračovat. Z policejní cely v Domažlicích putoval tedy do věznice v Plzni, kde bude čekat na soud," dodala Brožová s tím, že muži za spáchání tohoto zločinu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.