Podle Adély Janů z oddělení komunikace ÚZSVM se jednalo o padělky celosvětově známých značek jako Adidas, Nike, Tommy Hilfiger, Levis, Gucci, Calvin Klein a další, jejichž hodnota se pohybovala v řádech desítek tisíc korun. Celníci zasahovali v kamenném obchodě v Holýšově a také u několika stánků na vietnamské tržnici v Horní Folmavě. Zabavené zboží poté trestním příkazem připadlo do vlastnictví státu, s majetkem pak nakládali právě zástupci ÚZSVM. Likvidační komise rozhodla, že zabavené věci nechá spálit a rozdrtit.

V Třebnicích u Meclova mají opravené vodní nádrže.
OBRAZEM: Namísto betonu jsou kameny. V Třebnicích mají opravené vodní nádrže

Celníci zabavili padělky oblečení v obchodě v Holýšově a na tržnici v Horní Folmavě.Celníci zabavili padělky oblečení v obchodě v Holýšově a na tržnici v Horní Folmavě.Zdroj: Foto: archiv ÚZSVM

Janů z oddělení komunikace doplnila, že podobné případy jsou běžné a na Domažlicku se stávají několikrát do roka. V Plzeňském kraji loni nechala likvidační komise zničit například padělky brýlí, pásků, tašek, přívěsků a parfémů, jež celníci našli při kontrole ve Svaté Kateřině. Šlo o necelou tisícovku výrobků.