„Dosud neznámý pachatel v blíže nezjištěné době od 8. prosince do 14. prosince 2014 v zemědělském objektu v obci Spáňov odcizil černou příruční tašku, ve které byla uložena finanční hotovost 640 euro, cestovní doklad a platební karta s PIN kódem," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Podle doloženého výpisu pohybů na účtu poškozeného bylo zjištěno, že mělo dojít k neoprávněným výběrům finanční hotovosti a následně i několika pokusům o výběr.

Neznámý pachatel pomocí kreditní karty a uvedeného PIN kódu provedl z bankomatu GE Money Bank poblíž autobusového nádraží v Domažlicích tři neoprávněné výběry hotovosti, pokaždé vybral částku pět tisíc korun. S ukradenou kartou se ale nezastavil pouze zde.

„Dále se pokusil o výběr v bankomatu v Horšovském Týně, ve Velkých Popovicích, ve Vestci u Prahy a v Praze 4 – Libuši," doplnila mluvčí Brožová.

Na fotografiích a kamerových záznamech z bankomatů by měl být zachycen pachatel této trestné činnosti.

Občané, kteří by poznali pachatele, se mohou se svými poznatky obrátit přímo na policisty Obvodního oddělení Kdyně, tel. 974 331 720, v případě nepřítomnosti policistů je možno zanechat vzkaz na záznamníku nebo své informace sdělit na linku 158, případně na jakékoli policejní služebně.

Muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádež v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.