Jako těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečin výtržnictví začal dnes, ve čtvrtek 21. července, kauzu projednávat Okresní soud v Domažlicích. Případ je složitý nejen dokazováním, ale i kvůli nutnosti tlumočení.

Podezření čelí dva vietnamští muži (nar. 1984 a 1985), proti nim jako poškozený stojí jejich 30letý kolega. „Bylo to ráno, věšel jsem textil ve stánku. Přišly dvě osoby – jeden muž měl obušek a druhý nůž. Byl jsem překvapený, seběhlo se to moc rychle. Když mne napadli, seběhli se tam lidi a pomáhali mi zastavit krev a zavolali pomoc,“ vypovídal poškozený Vietnamec, který musel být po útoku převezen do nemocnice.

Až poté byla na místo přivolána policie. Od trhovců získala popis a jména obou útočníků. Na tomto základě po nich začala pátrat. Jednoho zastavila v odjíždějícím autě. Druhého vypátrala v místě bydliště poté, co jeho vůz zaparkovaný na tržnici opatřila ´botičkou´, o jejíž sejmutí dotyčný policii požádal.

Ani jeden z mužů se k činu, z něhož byl obviněn, před soudem nehlásil. První připustil, že se snažil od sebe odtrhnout muže, kteří se chtěli napadnout. Druhý pak sdělil, že měl v tržnici jen auto, neboť byl doma s přítelkyní, která čekala narození dítěte.

Soudce Milan Anderle hlavní líčení odročil na 25. srpna, aby mohl být spis doplněn o záznam policie z místa události a také kvůli možnosti obeslání dalších svědků.