Soud řešil konflikt Siváka s kontrolory z Finančního úřadu, kteří přišli 4. srpna 2017 na kontrolu EET v restauraci Hájovna ve Kdyni. Sivák podal trestní oznámení na kontrolory, to se ale otočilo proti němu a obžalován byl nakonec on za vyhrožování.

„Jsem přesvědčen, že kontrola probíhala v rozporu se zákonem,“ uvedl.

Spor vznikl kvůli tomu, že nebyla okamžitě vydána účtenka za dva nápoje. „Účtenku jsem vydával. Ve chvíli, kdy kontroloři platili, mi došla páska. Šel jsem si ji vyměnit,“ hájil se Sivák s tím, že účtenku jim dával dodatečně, ovšem s pozdějším časem úhrady. Dle úřadů úřadu už ale bylo pozdě, načež musel Miloš Sivák za nevydání účtenky zaplatit pokutu 20 tisíc korun.

Podle obžaloby při sepisování protokolu křičel na kontrolory a označil je jako komunistické s***ě, estébáky a dále jim vyhrožoval, že dojde do patra pro nůž a podřízne je, zastřelí nebo jim rozkope hlavy. Svědek Vladimír V. uvedl: „Za dvacet pět let u státní správy jsem se s agresí v takové podobě nesetkal.“ „Měla jsem strach. Kontroly provádím už šest let a ještě jsem nic takového nezažila,“ řekla svědkyně Renata Ř.

Miloš Sivák však toto obvinění popřel: „Kdybych řekl, co mi bylo kladeno ze vinu, nikdy bych trestní oznámení nepodal.“ Jeho tvrzení podpořila výpověď Kateřiny S. a servírky Kateřiny V.

Po zvážení důkazů a výpovědí shledal soud Siváka vin-ným. „Soud má za to, že pan Sivák není člověk zlý nebo násilný, ale ve vyhrocené situace neudržel nervy,“ vysvětlil uložení symbolického trestu soudce Švígler.