„Jednalo se o součinnostní policejní akci, jíž se zúčastnili policisté územního odboru Domažlice, psovodi se služebními psy a také policisté odboru cizinecké policie společně s německými policisty, příslušníky Hasičského záchranného sboru a pracovníky České obchodní inspekce," uvedla mluvčí PČR Dagmar Brožová.

Kontrolou prošly nejen stánky na tržnici, ale také dvě nehtová studia a restaurace.

„Policisté zkontrolovali celkem 184 osob a 36 prodejních stánků, přičemž zjistili tři trestné činy porušení práv k ochranné známce a jiným označením, jeden přestupek na úseku bezpečnosti silničního provozu, jeden přestupek na úseku pobytu cizinců," vypočítala policejní mluvčí s tím, že bylo zjištěno i pět správních deliktů, tedy případy, kdy policisté objevili neoznačenou prodejnu. Ve čtyřech stáncích měli kontroloři potíže se domluvit, neboť nebyla přítomná osoba mluvící česky, nebo slovensky.

„Česká obchodní inspekce zajistila 174 kusů padělků zboží, jako textil, kabelky, nože, opasky a sluchátka, jejichž celková hodnota byla vyčíslena na 541 342 korun. Z tohoto důvodu zahájila správní řízení proti sedmi trhovcům," zakončila Brožová.