Terčem zlodějů se dvakrát během tří dnů stal domažlický Plavecký bazén.

V pondělí vykradl neznámý zloděj dvě  skříňky, z nichž sebral z peněženek návštěvníků celkem 3 310 korun.

„Zloděj v pánské šatně plaveckého bazénu  otevřel a vykradl dvě uzamčené skříňky. V jedné skříňce našel peněženku s finanční hotovostí 1500 korun, kterou odcizil. A peněženka, tentokrát s 1000 korunami a 30 eury, na něj čekala i ve druhé skříňce, do níž se vloupal.  Celková škoda byla vyčíslena na 3 310 korun," řekla k prvnímu případu krádeže domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V noci z úterý na středu  udeřil zloděj znovu. Tentokrát po něm zůstala škoda několik desítek tisíc korun.

„Po příjezdu na místo policisté zjistili, že zloděj násilím otevřel vchodové dveře do budovy a vnikl do vestibulu, kde poškodil čelní panel nápojového automatu, na němž způsobil škodu za 30 tisíc korun, pak se vloupal do bufetu, odkud odcizil finanční hotovost ve výši 2 683 korun. Škoda na poškozených vchodových dveřích a dveřích do bufetu byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Celkově se však škoda vyšplhala na 42 683 korun," popsala druhý případ Brožová s tím, že policisté po pachatelích obou krádeží intenzivně pátrají.

„Na vloupání přišla paní pokladní, která při příchodu do práce chtěla vložit klíč do zámku, ale neměla kam ho dát, protože byla vylomená vložka," popisuje ředitel bazénu Jiří Houška.

„Zloděj vypáčil dveře automatu na kávu, čelní stěna byla dole, peníze, které byly v dolní části automatu, na ty nepřišel," shrnul jedno ze zlodějových zastavení Houška.

Pachatel přidělal pracovníkům bazénu jen práci navíc. Ředitel Houška musel zajistit opravu kiosku, u kterého byly vypáčeny dveře, dost času zabere i papírování, jeho kolegyně musely provést úklid.

Ve více než třicetileté historii domažlického bazénu se nejednalo o první případ vloupání.

„V době, kdy se zde prováděla přestavba, došlo k vykradení automatu na žvýkačky. Ještě předtím jsme zaznamenali případ, kdy zloději rozbili skla do bazénu a do vestibulu a areál prošli. Hledali tehdy zjevně peníze, ale ty nenašli, protože finanční hotovost tu nenecháváme," vzpomínal na předchozí případy ředitel.

S výrazně lepším zabezpečením objektu počítá projekt rekonstrukce a přístavby bazénu, který by se měl rozjet v průběhu nejbližších měsíců.

„Bude tam nejen zabezpečení objektu proti zlodějům, ale i kontrola technologických okruhů – například chloru. Samozřejmostí bude kamerový systém, kvůli kterému budeme muset upravit návštěvnický řád," plánuje Houška. Přivítal by i intenzivnější hlídkovou činnost policie či strážníků v okolí bazénu.

Často musím řešit pohyb bezdomovců v okolí objektu. Přináší sem různé části starého nábytku, hadry a další nepořádek, který zde zanechávají," uzavírá ředitel.