Účetní Daniela Sčasná (42) z Nové Role na Karlovarsku si vynalézavým způsobem „přivydělávala“ dost dlouho, od ledna 1997 až do listopadu roku 2005.

V té době si opakovaně posílala z konta jednoho karlovarského sanatoria fiktivní výplaty zaměstnanců na několik svých bankovních účtů.

Lázeňské společnosti tak způsobila škodu přes pět milionů korun.

Podle žalobce Augustina Hrbotického žena jako podniková mzdová účetní připravovala nepravdivé podklady pro vyplácení mezd a ty předávala k dalšímu zpracování.

Podvod vymyslela chytře. Odčerpávala malé částky na různé účty v různých peněžních ústavech tak, aby nikdo na nic nepřišel. Sčasná si ale na své účty posílala čím dál víc peněz. Dohromady částky udělaly téměř dva miliony čtyři sta tisíc korun.

Lázeňské společnosti ale vznikla škoda zhruba dvakrát vyšší, protože i za smyšlené zaměstnance musela účetní odvádět zdravotní a sociální pojištění a daně. Když se tyto odvody sečtou s částkami, které Sčasná z firmy „vytáhla“, činí škoda 4, 702 milionu korun.

To ale není všechno. Sčasná byla loni pro stejný podvod již pravomocně odsouzena karlovarským okresním soudem. Ten se zabýval částkou převyšující 365 tisíc korun a ženě vyměřil tři roky vězení s podmínečným odkladem na pět let s probačním dohledem. Celkově tak shánčlivá účetní způsobila škodu 5,068 milionu korun.