Brutální násilný čin otřásl obcí Lštění na Blížejovsku. Sedmapadesátiletý muž tam napadl svého stejně starého domácího a jeho jednačtyřicetiletou dceru. Zmlátil je železnou tyčí.

„Muž dotyčné napadl kovovým profilem ve tvaru písmene L," upřesnila Ivana Telekešová, tisková mluvčí krajského policejního ředitelství. „Motiv činu je zatím stále v šetření, zřejmě však šlo o domácí neshody," dodala.

K incidentu došlo minulé úterý v domě, kde napadení provozují obchod. Násilník uviděl, jak mu otec s dcerou vynášejí z pronajatých prostor jeho osobní věci. Údajně se domníval, že ho chtějí vystěhovat, dvojice se přitom jenom snažila uchránit jeho majetek před újmou, protože v domě prasklo vodovodní potrubí.

Muž si nedal domluvit a dvojici v záchvatu zuřivosti ztloukl tak, že jim přivodil mimo jiné i krvavá zranění na hlavách.

„Oba napadení byli převezeni k ošetření do Domažlické nemocnice," potvrdila mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková. Napadená žena je po ošetření již v pořádku, zranění jeho otce ještě doprovázejí komplikace.

Útočníka zadrželi policisté a v současné době je ve vazbě.

„Bylo to šílené. Ale bohužel se k tomu, co se stalo, vyjádřit nemohu," sdělila Deníku napadená žena. „Podepsala jsem na policii prohlášení, že o tom s nikým mluvit nebudu," vysvětlila.

„Samozřejmě, že jsem o tom slyšela," prohlásila jedna z obyvatelek vsi. „Ale vůbec tomu nerozumím. Nechápu, proč udělal něco tak drastického," dodala.

Případ nyní řeší krajští kriminalisté, kteří již zahájili trestní stíhání dotyčného násilníka.

„Jde o trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a také pro trestný čin nebezpečného vyhrožování," vysvětlila mluvčí Telekešová.

Muži za jeho činy hrozí až dvanáct let za mřížemi.